JAUNUMI
2023.gada 17.jūnijā Mežaparka Lielajā estrādē tika īstenots jauns elektroniskās deju mūzikas projekts – Unreal Festival. Pasākuma koncepcija paredzēja sniegt tā apmeklētājiem 12 stundu deju mūzikas pieredzi lielākajā brīvdabas skatuvē Latvijā ar pasaulē populārākajiem šī žanra mūzikas dīdžejiem.
Pasākuma centrā atradās vērienīgs 3d mākslas objekts – īpaši projektēta apļa konstrukcijas telpiska LED skatuve. Tā tika veidota balstoties uz līdzīgu pasākumu pamatnostādni, ko sagaida apmekltētāji – vērienīgumu, spilgtumu, iespaidīgu vizuālo konceptu. Būtisks uzdevums bija harmoniski ietvert skatuvi kopējā Mežaparka Lielās estrādes ansamblī, nesacenšoties ar esošo arhitektūru.
Skatuves formas risinājums izrietēja no mākslīgā intelekta (angļu val. artificiall intelligence - AI) radītās vizualizācijas un interpretācijām par Mežaparka Lielo estrādi. AI ideja netika kardināli mainīta, bet drīzāk izmantota kā pamats konstrukcijai. Rezultātā tapa apaļš objekts estrādes centrā - kā nereāla acs, atvars vai tunelis. Ikviens apmeklētājs to varēja interpretēt pēc savām sajūtām. Skatuves vizuālo vērienu nodrošināja tā uzbūve tikai no augstākās izšķirtspējas LED ekrāniem (3,9 pikseļi – vissmalkākais pieejamais lielizmēra ekrāns ar maksimālu spilgtumu, kas piemērots āra apstākļiem). Šāda konstrukcijas un ekrānu kombinācija, kā arī telpisks izvietojums sniedza vizuālu 3d efektu neatkarīgi no tā, kur atradās skatītājs. Jāpiebilst, ka dīdžeji novietojums bija “acs” centrā. Būtisks šīs ekrānskatuves kvalitātes aspekts bija pietiekami spilgts vizuāls efekts tieši dienas laikā.
Skatuves apļa konstrukcija salīdzināma ar piecu stāvu ēku, bet viss kopējais ansamblis ar skandām sasniedza deviņstāvu ēkas augstumu, nodrošinot pietiekami grandiozu iespaidu arī atrodoties lielākā attālumā no skatuves.
Atbilstoši muzikālajai sižeta līnijai uz ekrānskatuves redzamās vizualizācijas pastāvīgi mainījās, 12 stundu garumā sniedzot arvien jaunus iespaidus. No skatītāja viedokļa raugoties skatuve pēc būtības bija telpisks 3d mākslas objekts, kas 12 stundu garumā piedāvāja arvien jaunu vizuālu piedzīvojumu – protams, atbilstoši mūzikai, tempam, ritmam, basiem un citiem aspektiem. Vizualizācijas šim īpašajam skatuves formātam tapa sadarbībā ar video mākslinieku Viktoru Keino un viņa komandu.